Енергетичний сертифікат

Підтвердження класу енергоефективності

Енергетичний сертифікат  – електронний документ встановленої форми, в якому зазначено показники та клас енергетичної ефективності будівлі, наведено сформовані у встановленому законодавством порядку рекомендації щодо його підвищення, а також інші відомості про будівлю та її відокремлені частини, енергетичну ефективність яких сертифіковано. 

Енергетичний сертифікат та енергетичний паспорт

По шкалі енергоефективності вибирається до якого класу відноситься дана будівля. Класи – це умовні рівні, які використовуються для порівняння. Їх існує 7: A, B, C, D, E, F, G. Клас А – є найкращим. До нього можна приписати так звані “пасивні будинки”. Найгіршим є G. Встановлений мінімум для комфортної роботи або проживання це клас С.

Чим менше споживання, тим кращий показник. Але це не означає, що якщо в будинку ніхто не живе, то й використання немає, а отже можна вказати клас А. Беруться такі витрати енергії, при яких цю будівлю комфортно використовувати за призначенням. Тобто скільки потрібно витратити на нагрівання приміщення взимку та охолодження – влітку.
Окремим розділом прописано рекомендовані дії, які потрібно виконати щоб покращити клас і зменшити використання енергоресурсів.

 

Що дає  енергетичний сертифікат?

Рекомедації, як зменшити витрати на тепло- та електроенергію від 10 до 70%

Дані про фактичні витрати енергії

Можливість зміни вартості нерухомості, оскільки відображає витрати на комунальні послуги та стан ізоляції

Можливість залучити додаткові гроші для покращення енергоефективності стану будівлі

Сертифікат складається людиною, яка має офіційний дозвіл (атестат) на сертифікацію.

Усі сертифікати реєструються в загальній базі сертифікатів України.

Обов’язковий для:

багатоквартирних будинків, які будуються або знаходяться на реставрації;

будівель державної власності площею понад 250 кв.м., які відвідують люди;

будівель які утеплюються за державні гроші.

Рекомендований для:

ОСББ;

офісів;

торгових центрів;

магазинів, кафе, ресторанів.

Дізнайтесь, яка різниця між енергетичним сертифікатом та енергетичним паспортом.

Отримайте більше вигоди, об’єднавши енергетичний сертифікат з енергоаудитом.

Чому у нас замовляють?

Z

Атестат енергоаудитора

}

Термін – до 3 днів

від 3000 грн

Досвід розробки більше 30 сертифікатів

Реєстрація в базі Держенергоефективності

Працюємо по всій Україні

Сертифікація енергетичної ефективності будівель

Енергетичний сертифікат будівлі – реальна нагода зменшити її енергоспоживання! Це поняття, ймовірно, відомо кожному, проте замислюватися про його серйозну користь не доводилося до липня 2018 року, коли набрав чинності ЗУ № 4941 «Про енергетичну ефективність будівель», і у якому максимально деталізовано описуються питання енергетичної сертифікації, паспортизації та оцінки будівель за критеріями енергозбереження.

Недивно, що енергетична сертифікація будівель привернула увагу багатьох українців, враховуючи постійно зростаючі ціни на енергоресурси в комунальних платіжках, які, особливо під час опалювального сезону, стають просто «непідйомними» для чималої кількості українських сімей, – ситуація, що підштовхує власників будинків до самостійного пошуку шляхів зниження витрат. Саме за таких умов шаленої популярності набуває утеплення квартир і будинків, призначене для скорочення тепловтрат і, тим самим, економії на платіжках за комунальні послуги. Але чи вирішує це якимось чином питання по тепловтратам місць загального користування чи на теплотрасах? Сумна практика показує, що цей «мінус» лягає на плечі усіх мешканців будинку, розподіляючись згідно його питомої ваги. Саме з метою запобігання подібної ситуації і була задумана сертифікація енергетичної ефективності, суть і основні положення якої регулюються зазначеним вище ЗУ.

Виготовлення енергетичних сертифікатів

Якщо мова заходить про енергоефективність, подібно будь-якому будівництву, її основи повинні закладатися ще на стадії розробки проекту. Якщо керуватися ЗУ № 4941 як основним, то для кращого розуміння енергоефективності варто розглянути наступні розділи:

  • про визначення енергоефективності будівель;
  • про енергетичну сертифікацію,

з яких можна зрозуміти, що, як тільки закон набув чинності, кожен новий будинок чи реконструйований (після капітального ремонту), з класами наслідків СС2 та СС3, мають пройти обов’язкову процедуру сертифікації. Виготовлення енергетичних сертифікатів не є обов’язковим, але, його наявність і зазначення гарних показників можуть стати вагомим «плюсом» в разі продажу. Оскільки розмір комунальних платежів може визначатися покупцями ще до купівлі житла (будинку чи квартири), за її власником залишається право прийняття рішення щодо сертифікації. Вартість виготовлення енергетичного сертифікату, який містить інформацію про кількість енергоресурсів, які споживає будівля, визначає поточний клас енергоефективності та надає перелік заходів з енергозбереження для його поліпшення, в нашій компанії LIHTARYK починається від 3000 грн.

Основним інструментом у підвищення класу енергоефективності є термомодернізація будівлі – комплекс робіт, які спрямовані на покращення теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій будівлі, показників споживання енергоресурсів інженерними системами та забезпечення енергоефективності будівлі на рівні не нижче, ніж мінімальні встановлені вимоги.

Особливості сертифікації

Клас енергоефективності будівлі визначається, виходячи з показників загального питомого енергоспоживання при опаленні, охолодженні та постачання гарячої води! Що стосується енергетичної сертифікації будівлі, то в нашій країні вона обов’язкова для:

  • об’єктів будівництва (нової будови, реконструйованої, кап. ремонту);
  • будівель державної власності, чия площа опалювання перевищує 250 м², і які часто відвідують громадяни;
  • будівель, чия площа опалювання перевищує 250 м², відведені під органи місцевого самоврядування;
  • будівель, в яких здійснюється термомодернізація, на яку надається державна допомога.

Проводити енергетичне обстеження і видавати енергетичний сертифікат може тільки кваліфікований енергоаудитор, який отримав відповідний підтверджуючий документ, – і саме такий спеціаліст є частиною нашої команди: наш інженер отримав атестат, що підтверджує його кваліфікацію і дає йому право проводити енергетичне обстеження будівель та інженерних мереж!

Енергоаудит можна робити не тільки для будівель, яких зобов’язують на державному рівні, а й для звичайних багатоповерхових і приватних будинків, що дозволить визначити відправну точку в енергомодернізації будівлі і отримати цілий ряд слушних заходів, з кошторисами і прогнозованими термінами окупності; до того ж, як зазначалося раніше, вартість енергетичного сертифікату цілком демократична і дозволяє замовити таку послугу!

Що може досліджувати енергоудит:

– тепловтрати огороджувальних конструкцій:

  • стіни;
  • вікна та двері;
  • дах і підлога.

енергоспоживання інженерних систем:

  • опалення та охолодження;
  • ГВП;
  • вентиляція;
  • освітлення.

Безкоштовна консультація

Заявка

14 + 13 =