Тече вода, затоплює сусідів, падає тиск в котлі ? А ви не знаєте в чому справа? Є витік води? Спокійно, зараз розберемось.

    Витік із систем можна побачити по таких факторах: ви бачите воду або мокрі плями, тиск води на манометрі котла падає, немає розходу води чи тепла, але лічильники крутяться.

   Ми не будемо розказувати що треба було робити, щоб цього не допустити, і про різні випробування та вибір матеріалу. Якщо цікаво – напишіть нам, і ми підготуємо матеріал. Зараз говоримо про виявлення можливі причини утворення.

   Отже, по причинах вище ви виявили витік. Наступний крок визначити джерело води. Зазвичай це може бути:  система опалення, холодна вода, гаряча вода, каналізація.

 

Джерело витоку

Фактори які показують приналежність до тієї чи іншої мережі.

Опалення. При індивідуальному (котел в приміщенні) – падає тиск на манометрі в котлі, видно прояви води. При централізованому – розхід теплоносія (води, що гріє) навіть при закритих батареях (деякі батареї не можливо закрити, тому орієнтуємось на мокрі плями). В обох випадках проблема себе проявляє тільки періодично. А саме під час опалювального сезону або випробування. На це потрібно звернути увагу. Залежно від об’єму води в системі, тиск на 1 атм. може впасти при витоку теплоносія від 30 до 250 мг.

Холодна вода. Крани закриті, інші прилади (пральна машинка…) воду не використовують – лічильник крутиться та/або плями видно поверхнево. Але є нюанс. Експериментально визначено, що при маленькому розході води (з крану тече цівка товщиною з сірник) лічильник не рахує.

Гаряча вода. Ситуація аналогічна холодній воді. Хоча в деяких випадках можна відчути тепло на дотик.

Але що робити коли важко визначити? Будьмо відвертими, є фактори які можна приписати до всіх випадків. Тоді застосовуємо метод виключення. По черзі вмикаємо системи і дивимось за процесом. Проте ця технологія погано працює при незначних витоках, оскільки прийдеться дуже довго чекати на результат.  Без сторонньої допопомоги тут не обійтись. Вам можуть допомогти фахівці з тепловізором та/або акустичними системами. Детальніше про це в інших статтях.

 

Причини витоку

Визначили джерело ? Чудово. Розглянемо всі потенційні слабкі місця.

Котел. Причини: не тримає клапан, є мікротріщини в теплообміннику (вода зразу ж випаровується всередині), інше. Вирішення: допомога майстра по котлах.

Системи подачі (труби, тепла підлога).  Згадайте, чи ви не робили якийсь ремонт біля проходження трубопроводів. 3 із 5 випадків витоку  це забиті/закручені сторонні предмети в трубах. Інші причини: погане з’єднання на поворотах, у підключеннях та стиках, тріщини в трубах. Вирішення : допомога тепловізора або акустики(для визначення конкретного місця) та сантехніка (щоб це усунути) . Спеціалісти кажуть що допомагає вологомір (показати пробій), але моя практика це спростовує.

Радіатори (батареї). Причина: пропускання в місцях під’єднання та пристроїв регулювання (кранів).  Можете або відчути на дотик вологість, або підкласти білий аркуш паперу для наочності.

Дякую за увагу.smile Наступна стаття буде про випадки, з якими я зустрічався під час пошуку пробоїв. Підписуйтесь, щоб не пропустити.

Не побачити те що шукали? Напишіть мені на email energylviv@ukr.net або контактну форму. Буду радий допомогти )