Привіт. В цій статті ви дізнаєтесь : що таке вентиляція, яка буває вентиляція, та як її покращити.

Почнемо із кілька загальновідомих фактів.
Щодня середньостатистична доросла людина вдихає близько 18-20 кг повітря ( 16 м3 ) . А це близько 22000 вдихів і видихів. Близько 25% всього вдихуваного нами повітря йде на харчування головного мозку.
З огляду на це,   для комфортного перебування людини в приміщенні, необхідно вчасно та в потрібній кількості постачати повітря. Саме для цього придумали систему вентиляції.

Вентиляція

Витрати на вентиляцію становлять 15-25% від загальних витрат будинку, тому дуже важливо знайти баланс між енергоспоживанням та комфортом. Це і називається енергоефективність.
Теперішні норми говорять що об’єм повітря, який є у приміщенні, повинен бути повністю замінений не рідше ніж раз на 1,5 години (кратність 0,6 год -1 ). Адже до складу «брудного» повітря входить не тільки вуглекислий газ, а й пилюка, запахи, шкідливі виділення.  

Недостатня кількість повітря може спричинити такі наслідки:

    погане самопочуття;

    збільшення вологості;

    збільшення концентрації різних запахів та шкідливих речовин у повітрі;

    появу цвілі.

    Цвіль

     

    Як ж забезпечити необхідну кількість повітря?

    Загальноприйнятими є два способи – природній та механічний.

    Природній.

    Це коли свіже повітря заходить через вікна, двері, та інші нещільності в будівлі. А витік повітря зазвичай відбувається через вихідні канали (димоходи, вентиляційні шахти …). Керувати такою вентиляцією не те що можна, а й потрібно. Для цього відкривайте вікна протягом 20-30 хв три рази на день. Або можна встановити у вікно спеціальний клапан, через який також надходитиме повітря. Плюсами є: невисока якість. Недоліками: неможливість підтримувати один рівень протягом всього часу, великі втрати тепла.

    Природня вентиляція

    Механічний.

    Даний спосіб передбачає встановлення додаткових елементів (вентиляторів, повітропроводів)  для примусового руху повітря. Механічна вентиляція поділяється на витяжну ( система тільки забирає повітря), припливну (тільки подає) та припливно-витяжну ( як забирає, так і подає).
    Для даного типу характерні наступні види втрат:  електричне – вентилятори споживають електричну енергію, теплове – повітря, яке надходить ззовні потрібно нагрівати ( охолоджувати).
    Якщо на перші витрати ми суттєво не можемо вплинути, то зменшити витрати на підігрів повітря нам під силу. Для цього використовується спеціальний пристрій – рекуператор. Принцип дії  наступний: повітря, яке виходить з будівлі, віддає частину тепла металевим, силіконовим або керамічним пластинам, а ті в свою чергу підігрівають повітря яке надходить ззовні. Зверніть увагу, що потоки не мають прямого контакту і відповідно не перемішуються.  Таким чином можна зекономити до 70% втрат на нагрів вхідного повітря.  Але цей спосіб можна використати тільки для припливно-витяжних систем.

     

    Рекуператор

    Механічні системи це не завжди величезні та дорогі металеві ящики з вентиляційними каналами. Сьогодні  популярністю користуються децентралізовані ( маленькі) системи. Вони монтуються у отвір в стіні. Через який циркулює повітря. Але навіть такі системи обладнані рекуператором, та функцією підігріву.

     

     

    Децентралізована вентиляція

    Недоліки механічний систем: висока вартість, додаткове обслуговування. Переваги: миттєве автоматичне регулювання кількості подачі та забору  повітря, підігрів/охолодження вхідного повітря, економія тепла.

     

    Механічна вентиляція

    Повітрообмін важливий. Якщо ви прагнете покращити  комфорт та підвищити енергоефективність у своїй будівлі – варто звернути на це увагу. При виборі системи оцініть: технічну можливість реалізації, потребу у кількості повітря, частоти користування, енергоефективність.

    Системи вентиляції є об’єктами дослідження у енергетичному аудиті  та відображаються у енергетичному сертифікаті.

    Енергоефективність – це просто.

    Не побачити те що шукали? Напишіть мені на email energylviv@ukr.net або контактну форму. Буду радий допомогти )